Taşıma için kutuları paketlemeyle ilgili ipuçları

Taşıma için kutuları paketlemeyle ilgili ipuçları

Taşımak üzere paketleme kutuları basit bir görev gibi görünebilir ancak başarılı bir taşıma için doğru ve yanlış bir yol vardır. Bir kutu doğru şekilde paketlendiğinde, eşyalarınızın hiçbir eşyanın kırılmadığından veya nakliye esnasında hasar görmediğinden emin olmak için koruyacaktır.

Taşıma için paketleme kutuları: En iyi uygulamalar

Hareketli kutuları ambalajlarken genellikle yeni oluklu kutu kullanılması önerilir. Hareketli bütçenize para kazandırmayı ve kullanılmış kutularla paketlenmeyi umuyorsanız, her kutuyu önceden kalıcı olarak test ettiğinizden emin olun.

Bir kutunun gücü içerdiği içerikleri desteklemelidir. İdeal bir kutu, sağlam, iyi durumda, damgalamalar, gözyaşı, delikler veya köşelerde hasar olmaksızın olmalıdır.

Bir kutuyu düzgün bir şekilde paketlemek için atılacak adımlar şunlardır: hareket ettirmek için yüksek kaliteli, dayanıklı ambalaj kutuları var

Kutunun altını ambalaj bandı ile takviye edin. Bu kutu zaten kırılmışsa ve kullanılırsa, bu özellikle önemlidir. Bu, kutusundaki herhangi bir nesnenin, nakliye sırasında alttan geçmesini önleyecektir.

Kutuun altına ağır parçalar koyun ve en hafif parçaları en üste koyun.

Kutunun boş alanını bulaşık takımı veya kıyafet gibi kumaşla doldurun veya destek için kasap kağıdını veya kabarcık sargısı kullanın . Bu, kutudaki öğelerin taşıma sırasında kaymasını önleyecektir.

20 kilogramdan daha ağır olan kutuları paketlemeyin . Sadece kaldırmak zor değil, aşırı ağır bir kutunun alt kısımda yırtma veya dışarı atma olasılığı da yüksektir.

Hareket ettirmeye yönelik tüm ambalaj kutularının üstte doğru şekilde kapatılıp kapatılmasına dikkat edin . Kapanamayan veya üstten yapışan nesneleri asla paketlemeyin.

Nakliye için kutuları ambalajlamak için yukarıdaki kurallar temel gibi görünse de, yeni evinize hızlı, verimli bir yerden çıkarmayı sağlamak istiyorsanız önemlidir.

Birçok kişi, taşıyıcıların dayanıklı olmayan, hatalı ambalajlanmış veya yakıt, boya ve ateşli silahlar gibi tehlikeli maddeler içeren kendi kendine paketlenmiş kutuları taşımayı gerçekten reddedeceklerinin farkında değildirler.

Hareket eden bir şirket sizin için bir kutuyu yeniden paketlemek zorundaysa, hizmet için ücret talep edeceklerdir.

Küçük eşyalar nasıl paketlenir

Hareketli kutuları paketlerken, vidalı, veya gümüş renkli küçük, gevşek öğelerle geniş bir kutu doldurmak mantıklı değil. Taşınırken küçük kutuları nasıl daha büyük kutulara koymalısınız?

Herşeyden önce organizasyon önemlidir. Vidalı cıvatalar, vidalar ve diğer gevşek eşyaları mobilya altına kaydetmek sureti ile ileride düşünün, böylece gerekli vidalar daha sonra monte edilecek bir hareketle sağ mobilyalarla kalacaktır.

Giysiler söz konusu olduğunda giysileri, makyaj masasından ayrı olarak taşımak için klozet çekmecelerinde tutabilirsiniz.

Çok küçük gevşek eşyalar için, ya da sizinle birlikte götürmek için bavuluna koyun ya da daha büyük bir kutuya koyduğunuzda emniyetli ve düzenli kalmaları için onları bir kuyumcu kutusu, ayakkabı kutusu ya da yeniden kapanabilir plastik torba gibi daha büyük kaplara koyun.

En hareketli uç Kutular yerine çöp torbalarına koymamaya çalışın. Çöp torbaları, ağır iş tipi değilse kolayca kopar ve yırtılacak ve hareket ederken değere kıyasla sıklıkla daha fazla sorun yaratacaktır. Çantaları, kıyafetleri ve havluları büyük torbalara koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir