Nakliyat Firmaları Hakkında Bilgiler

Nakliyat Firmaları Hakkında Bilgiler..?

  • Evden eve nakliyat firmaları seçimi titizlikle yapılmalıdır. Nakliyat Firmasının paketleme sistemini, paketleme yaparken kullandığı malzemeleri, kamyonları ve elemanları inceleyiniz. Nakliyat firmasının önceden yapmış olduğu işler hakkında bilgi alın. Evden eve nakliyat firmaları seçiminde komşularınızın ve tanıdıklarınızın firma hakkındaki uyarılarını dikkate alın.

Evdevn eve nakliyat firmasının, nakliyat firmaları için zorunlu olan nakliyat sigortası olup olmadığını öğrenin.

Evden eve taşımacılık için telefon ile anlaşma yapmamalısınız. Telefon görüşmelerinde yapılan anlaşma ve fiyatların çok sağlıklı değildir.

  • Evden eve nakliye firmasını mutlaka önceden araştırın.
  • Profesyonel nakliyat firmaları, kesin bir fiyat belirleyebilmek için “ekspertiz” yaparlar, yani eşyaların detayını net olarak saptayabilmek için eşyalarınızı görmek isterler. Aksi taktirde nakliye günü sizden anlaşılmış fiyattan daha yüksek bir fiyat talep edebilirler. Profesyonel olmayan bir nakliye şirketi sizinle telefonda ucuz fiyatlar ile anlaşma yapabilir, kredi kartı numaranızı isteyebilir. Böyle evden eve nakliyat şirketlerine kesinlikle itimat etmeyin, şirketler ile birebir görüşün ve şirket hakkında iyi bir araştırma yapın.

Profesyonel bir nakliye şirketinde çalışan ekip; eşya cinsine göre değişen çeşitli ambalaj malzemelerini hazırlamak için taşıyacakları eşyaları önceden görmek isteyebilir. Ne kadar ambalaj malzemesinin kullanılacağı onlar için önemlidir. Eğer ellerinde o ambalaj malzemesi yeteri kadar yoksa önceden sipariş edip, önlem almak isteyebilirler. Müşterilerinin karşısında mahçup olmak istemezler.

  • Profesyonel nakliyat firmaları; siz eşya sahiplerinin zahmetsiz bir taşıma gerçekleştirip, derin nefes alabilmeniz ve kendi şirketlerinin de size en sağlıklı hizmeti vermiş olmanın gururunu yaşayabilmesini amaçlar. ‘Rastgele taşıma’nın yaygın olduğu son zamanlarda bunlara dikkat etmeniz sizi zarara uğramaktan kurtarabilir.
  • Evinizin bulunduğu ve taşınacağınız sokağın nakliye kamyonları için uygun olup olmadığını araştırın. Zira bazı sokaklara büyük kamyonların girmesine izin verilmemekte, bazıları da dar olduğundan nakliye kamyonları girememektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir